Spływ kajakowy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie informuje, że Spływ Kajakowy:

  • W dniu 11.09.2020 r. (piątek) – Spływ nieczynny
  • W dniu 12.09.2020 r. (sobota) – Spływ czynny od godz 11:30  do godz 18:00
  • W dniu 13.09.2020 r. (niedziela) – Spływ czynny od godz  13:00 do godz 18:00

 

Serdecznie zapraszamy.

 
 
Sprzedaż biletów w cenie 35,00 zł (za jeden kajak) prowadzona jest na przystani początkowej przy ulicy Spacerowej.
 
ZAPRASZAMY
 
 

REGULAMIN SPŁYWU KAJAKOWEGO

 

KAJAKI W BUKOWNIE!

 

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Rekreacja na wodzie może odbywać się bez przeszkód.

 

Dlatego jesteśmy dla Was otwarci !

 

Już od 11 czerwca 2020 roku rozpoczynamy działalność wypożyczalni sprzętu na spływie kajakowym po rzece Sztole.

Czekamy na Was w dniach 11- 14 czerwca (tj. w czwartek, piątek, sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 – 18.00 przy przestani na ul. Spacerowej.

 

Do zagrożenia COVID -19  podchodzimy odpowiedzialnie.

 

Z tego powodu, wprowadziliśmy dodatkowe czynności zwiększające Wasze bezpieczeństwo.

 

Ø  PEŁNA DEZYNFEKCJA SPRZĘTU

Po każdym wypożyczaniu kajaka, wiosła oraz kajak jest spłukiwany specjalnym płynem dezynfekującym.

Kapoki na bieżąco są poddawane dezynfekcji powierzchniowej.

Przy pomocy generatora ozonu zapewniamy pełną dezynfekcję kapoków.

 

Ø  PŁATNOŚCI BEZDOTYKOWE

Na spływie możesz płacić gotówką i kartą płatniczą, zalecane są płatności kartą płatniczą.

 

Ø  TRANSPORT WŁASNY

Nie przewozimy uczestników spływu. Zalecamy transport własnym autem, bądź komunikacją zbiorową.

 

Ø  DEKLARACJA ZDROWIA (*do wypełnienia)

Osoby, które składają rezerwację są zobowiązane do zadeklarowania, iż one oraz osoby towarzyszące są zdrowe, nie miały kontaktu z osobą podejrzeniem koronawirusa lub przebywającą na kwarantannie. Prosimy także o potwierdzenie braku objawów choroby COVID – 19.

Aby chronić nas oraz inne osoby, musimy wspólnie postępować odpowiedzialnie.

 

 

 

Spływ kajakowy otrzymał wyróżnienie w kategorii ATRAKCJA TURYSTYCZNA za rok 2016 w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.

 

Spływ kajakowy na odcinku rzeki Sztoły od zalewu „Leśny Dwór” do mostku przy ul. Borowskiej to oferta rekreacyjna skierowana do Mieszkańców Bukowna oraz osób odwiedzających nasze Miasto.

 

Miejscami silny nurt rzeki, naturalne przeszkody oraz meandry sprawiają, że spływ Sztołą jest ciekawym i emocjonującym przeżyciem. Wytyczony 3 kilometrowy odcinek rzeki można pokonać w czasie do 1,5 godziny.

 

Na potrzeby uczestników spływu jest do dyspozycji 9 kajaków dwuosobowych wraz z osprzętem. Dostępne są również dwie przystanie kajakowe na początku i końcu spływu, gdzie można bezpiecznie wodować sprzęt pływający. Uczestników spływu obowiązuje regulamin spływu, dostępny na każdej z przystani oraz na stronie Spływ kajakowy – regulamin.

 

Spływ kajakowy ruszy od 11 czerwca. Spływ będzie działał w piątki, soboty i niedziele w godz. 1000-1800. Sprzedaż biletów w cenie 35,00 zł (za jeden kajak) prowadzona jest na przystani początkowej przy ulicy Spacerowej. 

 

Przyznaje się dodatkową zniżkę w opłatach w wysokości 50% powyższej opłaty dla członków rodzin wielodzietnych, posiadających LOKALNĄ KARTĘ DUŻEJ RODZINY. Szczegółowe informacje dotyczące Lokalnej Karty Dużej Rodziny znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Bukownie. 

 

Przyznaje się dodatkową zniżkę w opłatach w wysokości 50% powyższych opłat dla mieszkańców Bukowna, posiadających KARTĘ AKTYWNEGO MIESZKAŃCA. Szczegółowe informacje dotyczące Karty Aktywnego Mieszkańca znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Bukownie.

 

 

Do korzystania zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby podziwiać walory przyrodnicze Doliny Rzeki Sztoły z innej niż dotychczasowa perspektywy. Z kajaków mogą korzystać dzieci będące pod opieką osób dorosłych umiejących pływać.

 

 

 

„Organizacja spływu kajakowego oraz przebudowa części gastronomicznej DT Tramp wraz z zakupem wyposażenia zostały sfinansowane w ramach projektu pn. „Rozwój infrastruktury turystycznej miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego” dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.”