«

»

Relacja z XVI Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie

Aż 510 drużyn (959 rowerzystów) z kilkudziesięciu miejscowości wzięło udział w szesnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Organizatorem imprezy byli: UKS KUSY oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Wiodła ona ze stadionu MOSiR, przez Podlesie i Bór Biskupi, z powrotem na bukowieński stadion. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego przed startem rowerzyści otrzymali jednakowe, tym razem seledynowe koszulki, w których przemierzali całą trasę. Bardziej niż czas dojazdu do mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

Wśród uczestników imprezy, oprócz setek miłośników jednośladów, znaleźli się m.in. burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a zarazem sekretarz Miasta Bukowno Marcin Cockiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Gmitruk oraz dyrektor MOSiR Anna Kwaśniewska, którzy także wsiedli na rowery i z całą grupą ruszyli na trasę. Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Po raz kolejny w imprezie wzięła udział posłanka na Sejm RP Lidia Gądek, która ufundowała jedną z nagród – rower miejski. Fundatorem kolejnego roweru był dyrektor Biura Poselskiego Lidii Gądek – Tomasz Bargieł, który również uczestniczył w rajdzie.

W tym roku nagrody główne trafiły do: Tomasza Floriańskiego (Bukowno), Zdzisława Lekstona (Bukowno), Agnieszki Tarnówki (Olkusz), Alicji Józefiuk (Bukowno), Radosława Imielskiego (Bolesław), Marcina Poczęsnego (Olkusz) i Tadeusza Szuby (Mysłowice).

– Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

Wsparcia finansowego poza wymienionymi wcześniej udzielili organizatorom: burmistrz i Rada Miejska w Bukownie oraz firmy: ZGH Bolesław, Schneider Electric Industries Bukowno, DB Cargo, GIANT – Robert Głowacki – Rowery Serwis, Arkop, Boltech, Hutrem, Pablosport, Meble na Wymiar-Paweł Gdula, VILCORE- Agencja Reklamowa Intermarche, Color Office, Centrum BHP i Ppoż SUPRA Piotr Rudnicki, Krawczyk Finanse, Black Red White Olkusz, MAX Elektro oraz Lodziarnia „KAROLCZYK”.

Wspólnota Gruntowo-Leśna udostępniła darmowe dmuchańce dla dzieci.

– Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu, od początku organizująca Rajd Rowerowy w Bukownie, Grażyna Kowina-Świderek.