Spływ kajakowy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na ostatni w tym sezonie spływ kajakowy w najbliższą sobotę oraz niedzielę (14-15.09) w godzinach 1000-1800.

 

Rezerwacje kajaków przyjmowane są tylko na godzinę 10.00 na Recepcji DT TRAMP, a minimalna ilość rezerwowanych kajaków to 6 sztuk.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie informuje, że spływ kajakowy ruszy od 8 czerwca.

 

 

Spływ kajakowy otrzymał wyróżnienie w kategorii ATRAKCJA TURYSTYCZNA za rok 2016 w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.

 

 

Spływ kajakowy na odcinku rzeki Sztoły od zalewu „Leśny Dwór” do mostku przy ul. Borowskiej to oferta rekreacyjna skierowana do Mieszkańców Bukowna oraz osób odwiedzających nasze Miasto.

 

Miejscami silny nurt rzeki, naturalne przeszkody oraz meandry sprawiają, że spływ Sztołą jest ciekawym i emocjonującym przeżyciem. Wytyczony 3 kilometrowy odcinek rzeki można pokonać w czasie do 1,5 godziny.

 

Na potrzeby uczestników spływu jest do dyspozycji 9 kajaków dwuosobowych wraz z osprzętem. Dostępne są również dwie przystanie kajakowe na początku i końcu spływu, gdzie można bezpiecznie wodować sprzęt pływający. Uczestników spływu obowiązuje regulamin spływu, dostępny na każdej z przystani.

 

Spływ kajakowy ruszy od 8 czerwca. W lipcu Spływ będzie działał w piątki, soboty i niedziele w godz. 1000-1800. Sprzedaż biletów w cenie 35,00 zł (za jeden kajak) prowadzona jest na przystani początkowej przy ulicy Spacerowej. 

 

Przyznaje się dodatkową zniżkę w opłatach w wysokości 50% powyższej opłaty dla członków rodzin wielodzietnych, posiadających LOKALNĄ KARTĘ DUŻEJ RODZINY. Szczegółowe informacje dotyczące Lokalnej Karty Dużej Rodziny znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Bukownie. 

 

Przyznaje się dodatkową zniżkę w opłatach w wysokości 50% powyższych opłat dla mieszkańców Bukowna, posiadających KARTĘ AKTYWNEGO MIESZKAŃCA. Szczegółowe informacje dotyczące Karty Aktywnego Mieszkańca znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Bukownie.

 

 

Do korzystania zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby podziwiać walory przyrodnicze Doliny Rzeki Sztoły z innej niż dotychczasowa perspektywy. Z kajaków mogą korzystać dzieci będące pod opieką osób dorosłych umiejących pływać.

 

 

 

„Organizacja spływu kajakowego oraz przebudowa części gastronomicznej DT Tramp wraz z zakupem wyposażenia zostały sfinansowane w ramach projektu pn. „Rozwój infrastruktury turystycznej miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego” dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.”