«

»

Relacja z XIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie

W minioną niedzielę 13 września ogromna grupa miłośników „dwóch kółek” stanęła na starcie największej w regionie imprezy rowerowej. W każdym roku frekwencja jest imponująca. W tegorocznej edycji Rajdu wzięło udział 821 rowerzystów z 62 miejscowości.

Organizatorem Rajdu jak co roku jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie oraz UKS „KUSY”. Patronat nad imprezą po raz kolejny objął Marszałek Województwa Małopolskiego MAREK SOWA.

Uczestnicy Rajdu wystąpili w koszulkach ufundowanych przez Województwo Małopolskie „MAŁOPOLSKA MYŚLI O TOBIE „.

Na starcie nie zabrakło miejscowych władz z Burmistrzem MIROSŁAWEM GAJDZISZEWSKIM na czele oraz Posłanką LIDIĄ GĄDEK.

Start i meta Rajdu zlokalizowana była na stadionie MOSiR w Bukownie. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ok. 13 km. Na mecie czekała pieczona kiełbaska i napoje.

Szczęśliwymi posiadaczami rowerów górskich zostali:

  • Magdalena Szlęzak- Sroka – Bukowno
  • Jakub Foryś – Bukowno
  • Karolina Dąbek – Bukowno
  • Anna Piotrowska – Libiąż
  • Andrej Banyś – Bukowno

Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała Policja, Strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i Ratownicy Medyczni.

Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu:

Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, Burmistrza i Rady Miejskiej Bukowno, ZGH Bolesław, DB Schenker Rail Polska, Schneider Electric Industries Bukowno, ARKOP, Roberta Głowackiego – Rowery Serwis, Bolesław RECYCLING, BOLTECH, Centrum BHP i P.poż SUPRA Piotr Rudnicki, Starostwo Powiatowe w Olkuszu, SYSTEM – Producent Szaf Wnękowych, INTERMARCHE Bukowno, Meble K i M, NET COMET.

Kierownik Rajdu GRAŻYNA KOWINA-ŚWIDEREK składa serdeczne podziękowania Marszałkowi Województwa Małopolskiego p. MARKOWI SOWIE za objęcie patronatem imprezy i ufundowane koszulki. Podziękowania dla władz miasta, sponsorów, Policji, Straży Pożarnej z Bukowna-Boru oraz wszystkim wolontariuszom pomagającym w organizacji Imprezy.

 

 

Więcej fotografii znajduje się na podstronie XIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie