Aktualności

 • Regulamin II Runballowe spotkanie i zawody w Bukownie
  Data dodania: 20/09/2019

 • Europejski Tydzień Sportu #BEACTIVE
  Data dodania: 20/09/2019

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza szkoły i przedszkola na Europejski Tydzień Sportu BEACTIVE w dniach 23 -27.09.2019.

   

   

 • Zaproszenie na ostatni spływ kajakowy w sezonie 2019
  Data dodania: 11/09/2019

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na ostatni w tym sezonie spływ kajakowy w najbliższą sobotę oraz niedzielę w godzinach 1000-1800.

   

 • OFERTA – GRZYBOBRANIE 2019
  Data dodania: 10/09/2019

  Zapraszamy do naszego Ośrodka miłośników zbierania grzybów. Ośrodek położony jest na skraju miasta w otoczeniu lasów sosnowo–bukowych, w których rosną: borowiki, podgrzybki, koźlarze, maślaki i rydze.

  Dla gości przygotowaliśmy zakwaterowanie w pokojach 2–osobowych i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja).

  Jeżeli zarezerwujecie Państwo pobyt w naszym Ośrodku na minimum 3 noce w terminie pomiędzy 17.09.2019 r a 26.09.2019, to możecie skorzystać ze specjalnej oferty.

   

  Cena pobytu (nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją):

   

  OSOBA DOROSŁA – 66 PLN za dobę

  DZIECI DO LAT 10 – 61 PLN za dobę

   

  Informacje pod nr: 32/642 11 04; 32/642 10 96; 500 485 883 lub e-mail: tramp@mosirbukowno.pl

   

 • Relacja z XVII Rodzinnego Rajdu Rowerowego – Głos Bukowna
  Data dodania: 09/09/2019

  MOSiR Bukowno: Aż 432 drużyny (767 rowerzystów) z kilkudziesięciu miejscowości wzięły udział w siedemnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Organizatorem Rajdu był UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno.

  Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie. A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową, żółtą koszulkę. Na mecie na uczestników czekała kiełbaska i pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

  W tym roku kibicował rowerzystom Burmistrz Miasta MIROSŁAW GAJDZISZEWSKI, który od wielu lat wspiera tę największą w regionie Imprezę Rowerową, oraz gość specjalny – posłanka na Sejm RP, Pani LIDIA GĄDEK, która po raz kolejny była na bukowieńskim rajdzie, fundując jedną z nagród – rower miejski. Jak co roku na trasę wraz z rowerzystami wyruszył Sekretarz Miasta Bukowna MARCIN COCKIEWICZ, oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej JUSTYNA GAJDZISZEWSKA, która wręczała jeden z rowerów ufundowanych przez radnych Rady Miejskiej.

   

  W tym roku nagrody główne (rowery) otrzymali:

  • KATARZYNA DYLA (Świętochłowice)
  • ANNA KAMIŃSKA (Mysłowice)
  • JERZY RADOSZ (Zawiercie)
  • URSZULA CURYŁO (Bukowno)
  • GRZEGORZ ĆMIEL (Olkusz)
  • ZDZISŁAW SAROTA (Olkusz)
  • AGNIESZKA KLIMA (Olkusz)
  • MARTA WIEJOTA (Bukowno)

   

  Nowe jednoślady wręczali posłanka Lidia Gądek, burmistrz Miasta – Mirosław Gajdziszewski, sekretarz – Marcin Cockiewicz, Anna Kwaśniewska – dyrektor MOSiR oraz Justyna Gajdziszewska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

   

  – Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z OSP Bukowno Miasto oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

   

  Ze względu na warunki pogodowe do końca nie było wiadomo, czy Rajd się odbędzie, czy zostanie przełożony na kolejną niedzielę. W piątek zostały zakończone zapisy internetowe i została podjęta decyzja co do terminu Rajdu i jak się okazało na przejazd pogoda była idealna. Jest to przedsięwzięcie, które wymaga dużego wysiłku organizacyjnego.

   

  – Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu, od początku organizująca Rajd Rowerowy w Bukownie – GRAŻYNA KOWINA-ŚWIDEREK.

   

  Organizatorzy dziękują:

  ZGH BOLESŁAW, SCHNEIDER ELECTRIC BUKOWNO, DB CARGO,BOLTECH, TRANSOM KATOWIC, GIANT – ROBERT GŁOWACKI, ARKOP, PABLOSPORT HUTREM, BLACK RED WHITE – OLKUSZ, MAX ELEKTRO – OLKUSZ, CENTRUM BHP I PPOŻ SUPRA – PIOTR RUDNICKI, LIDIA GĄDEK – Posłanka na SEJM, BURMISTRZ MIASTA Bukowno, RADNI Rady Miejskiej, VILCORE, KRAWCZYK FINANSE, INTERMARCHE, LODZIARNIA KAROLCZYK, KLUB ŻOŁNIERZY REZERWY LOK.

   

  Fot. Agnieszka Zub

   

  Więcej zdjęć

 • Fotorelacja z rozpoczęcia II Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2019”.
  Data dodania: 08/09/2019

  Spływ odbywał się na odcinkach: Bukowno Przystań – Sławków-Piernikarka. Uczestnicy mieli do pokonania niemal 17-kilometrową trasę. W imprezie wzięło udział ponad 80 osób!

   

  Organizator: Fundacja Kajakowa Tołhaj-Gdk, przy współpracy Miasta Bukowno oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. Partnerzy: Bank PKO BP.

   

  Patronat: Burmistrz Miasta Bukowno.

   

  Źródło

 • Relacja z XVII Rodzinnego Rajdu Rowerowego
  Data dodania: 08/09/2019

  767 uczestników odmeldowało się na 17 Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Bukownie.

  Pogoda na czas Rajdu wymarzona.

  Po przejeździe czekał na uczestników pyszny żurek i kiełbaska i wiele nagród w tym 9 rowerów.

  Podziękowania dla sponsorów i wolontariuszy pomagających w przeprowadzeniu Imprezy.

   

  Więcej zdjęć.

   

  Autor zdjęć: Tomasz Mól

 • Komunikat Organizatorów XVII Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie
  Data dodania: 04/09/2019

  UWAGA !!!

   

   

  W związku z organizacją XVII Rodzinnego Rajdu Rowerowego w dniu 8 września 2019 roku

  ulice ks. Zelka, Mostowa, Ogrodowa, Przeń, Wiejska

  na czas przejazdu uczestników Rajdu, tj. w godzinach 15.00-16.15 zostaną zamknięte dla ruchu.

   

   

  Za powstałe z tego tytułu utrudnienie przepraszamy!

 • Relacja z zakończenia wakacji – Festiwal Kolorów
  Data dodania: 04/09/2019

  Relacja z zakończenia wakacji na Kąpielisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. Kilka zdjęć z kolorowego zawrotu głowy czyli festiwal kolorów.

   

 • Spływ kajakowy w dn. 6-8.09.2019
  Data dodania: 04/09/2019

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie informuje, że w związku z organizowanym w dniach 6 – 8 września 2019 r. II Ogólnopolskim Spływem Kajakowym po Sztole pn. „Tylko dla Orłów” w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę spływ nie będzie obsługiwany dla indywidualnych osób oraz grup zorganizowanych.

  Miłośników kajakarstwa zapraszamy do udziału w spływie pn. „Tylko dla Orłów”.