Spływ kajakowy – informacja odnośnie 14.07

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie informuje, że w dniu 14 lipca 2018 (sobota) spływ kajakowy będzie nieczynny w związku z organizacją zamkniętej imprezy kajakowej na rzece Sztole.

Amatorski Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego – wyniki

AMATORSKI TURNIEJ DEBLOWY TENISA ZIEMNEGO o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno  1.07.2018
 
W turnieju wzięło udział 8 osób, 4 pary deblowe.
 
System rozgrywek: każdy z każdym
 
Poniżej wyniki:
1 miejsce: Paulina Jachym & Piotr Cholewa
2 miejsce: Michał Kubański & Radosław Imielski
3 miejsce: Katarzyna Kulig & Dustin Łabuz
4 miejsce: Agnieszka Niemczewska & Rafał Pydych
 

Spływ kajakowy w okresie wakacyjnym

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że spływ kajakowy w okresie wakacyjnym (tj. od 29.06.2018 do 02.09.2018) czynny będzie w każdy piątek, sobotę i niedziele w godzinach 1000 do 1800.

 

Szczegółowe informacje – Spływ kajakowy.

 

Serdecznie zapraszamy. 

Kompleks boisk sportowych ORLIK oraz korty tenisowe w okresie wakacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie informuje, że kompleks boisk sportowych ORLIK 2012 oraz korty tenisowe w okresie wakacji (tj. od 25.06.2018 do 02.09.2018) czynną są codziennie w godz. 900 – 2100. Serdecznie zapraszamy.

 

Więcej informacji na temat kompleksu boisk ORLIK znajduje się na podstronie: „Moje Boisko – ORLIK 2012″, natomiast na temat kortów tenisowych więcej informacji znajduje się na podstronie „Korty tenisowe″.

Relacja z XVI Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Bukowna

Pełne wyniki oraz galeria zdjęć dostępne są na stronie www.biegbukowno.pl

 

 

Międzynarodowe podium Biegu Ulicznego w Bukownie.

374 osoby wzięły udział w szesnastej edycji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Bukowna. Całe podium na koronnym dystansie 10 kilometrów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zajęli zagraniczni biegacze, choć tym razem dominacja Kenijczyków nie była już tak znaczna.

Na starcie zameldowała się krajowa czołówka biegaczy z Ukrainy. Wszędzie tam gdzie pojawiają się nagrody pieniężne można liczyć na mocną obsadę zawodów. O tym, że poziom sportowy był bardzo wysoki najlepiej świadczy czas zwycięzcy. Kenijczyk Kiplagat Tuei Hoea finiszował zaraz po upływie drugiego kwadransa (00:30:36), o półtorej minuty poprawiając najlepszy rezultat sprzed roku swojego rodaka Mutwanteia Josepha Mumo. Drugie i trzecie miejsce dla naszych wschodnich sąsiadów Ukraińców Sergiiego Okseniuka (00:30:45) i Dmutro Didovodiuka (00:30:54). Najlepszy z Polaków Bartosz Karoń z Olkusza zajął 5. miejsce.

W 10-kilometrowej rywalizacji pań równych sobie nie miała Węgierka Zita Kacser (00:35:33), na mecie wyprzedzając Ukrainkę Olesię Didovodiuk (00:36:27) i Kenijkę Jepkosgei Hellen Kimutai (00:36:53). Tuż za podium sklasyfikowano Annę Wójcik, która do Bukowna przyjechała ze Stalowej Woli.

Tegoroczny Bieg Uliczny oprócz zmagań na koronnym dystansie został wzbogacony o klasyfikację na 5 km w ramach imprezy „Piątka dla Seniorów” współfinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Stowarzyszenie Biegów. Krótszy dystans wybrali jednak nie tylko seniorzy. Adrian Wojtacha wyprzedził Wojciecha Lichotę i Grzegorza Wowrego. Żeńską stawkę otwiera natomiast Joanna Szczepanek, przed Małgorzatą Kulpą-Czubak i Agnieszką Piskorz. W kategorii +60 wygrała Barbara Gajdziszewska, natomiast najstarszym biegaczem okazał się 75-letni Werner Legomiński z Mysłowic.

– Tym razem pogoda była sprzymierzeńcem biegaczy. Temperatura optymalna, słońce nie przeszkadzało, więc i czasy na mecie dla większości zawodników zadowalające – mówi wieloletnia dyrektor biegu, wielokrotna Mistrzyni Polski na średnich i długich dystansach Grażyna Kowina-Świderek. Bukowieńska trasa otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, więc wyniki uzyskane na ulicznych pętlach miasta są oficjalnymi rezultatami.

Przy okazji biegu głównego jak zwykle obok klasyfikacji Open, w której najlepsi zawodnicy mogli liczyć nie tylko na okazałe trofea ale i bonifikaty finansowe, organizatorzy prowadzili też inne kategorie, z podziałem na wiek, stopień niepełnosprawności oraz miejsce zamieszkania. Niejako zupełnie osobną rywalizację stoczyli między sobą mieszkańcy Bukowna. W grupie mężczyzn wygrał Paweł Frąckiewicz przed Jakubem Kalinowskim i Krystianem Szymańskim,, natomiast u pań Justyna Murzyn, która wyprzedziła Monikę Muchę-Labisko i Patrycję Kosobudzką. Na mecie każdy z biegających otrzymał pamiątkowy odlewany medal w kształcie bukowego liścia – symbolu miasta gospodarza.

Nagroda główna – telewizor 43 cali – ufundowany przez firmę Pablo Sport trafił w ręce Daniela Korcza z Jaworzna. XVI Ogólnopolski Bieg Uliczny w Bukownie odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. Organizatorami imprezy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie oraz UKS Kusy.

XVI Bieg Uliczny wsparli: Burmistrz i Rada Miejska Bukowna, ZGH Bolesław, SCHNEIDER Electric Bukowno, DB Cargo, ARKOP, BOLTECH, PABLOSPORT, NEST – Zakład Rachunkowości i Doradztwa, Odlewnia KULEJ, HUTREM Serwis, MEBLO SYSTEM, Meble Black Red White Olkusz, KANITA, INTERMARCHE, SUPRA BHP, KRAWCZYK Finanse. Nieocenioną pomocą służyli także wolontariusze, strażacy i policjanci.

Dyrektor Biegu Grażyna Kowina-Świderek

 

 

Zaproszenie na Amatorski Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie zaprasza na Amatorski Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno, który odbędzie się 01.07.2018 o godz. 900 na kortach tenisowych MOSiR w Bukownie przy ul. Ks. Zelka. Zapisy online na stronie www.tenis4u.pl/turniejbukowno lub telefonicznie pod numerem 889 555 966 do dnia 30.06.2018 r.

 

Komunikat dot. jakości wody na Kąpielisku MOSiR w Bukownie

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie informuje, że woda w nieckach basenowych (brodzik, basen rekreacyjny i sportowy) spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 09.11.2015 r. /Dz. Ust. 2015 poz. 2016/ jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Zgodnie ze sprawozdaniem z badań Nr 7252/ZL/18 z dn. 18.06.2018 r. oraz sprawozdania z badań nr 7610/ZL/18 z dn. 23.06.2018 r.

Fotorelacja z Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego po Sztole „Tylko dla Orłów”

Oczyszczanie plaży Kąpieliska MOSiR

Oczyszczanie plaży Kąpieliska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie przed sezonem 2018. Maszyna włoskiej produkcji Barracuda oczyszcza plaże do głębokości 12 cm.

 

Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Bukowna

OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BUKOWNA
17.06.2018 Niedziela Start Stadion MOSiR w Bukownie godz. 17.00

 

 

Starsze posty «