K O M U N I K A T

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie na podstawie badań laboratoryjnych wody w nieckach basenowych informuje, że jakość wody na Kąpielisku basenowym  MOSiR w Bukownie, przy ul. Ks. B. Zelka 30 A odpowiada wymaganiom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach tj.:

  • niecka rekreacyjna – sprawozdanie z badań Nr 08949/ZL/19 z dnia 19.06.2019r.
  • niecka sportowa – sprawozdanie z badań Nr 08949/ZL/19 z dnia 19.06.2019r.
  • brodzik – sprawozdanie z badań Nr 08949/ZL/19 z dnia 19.06.2019r.  

I DIECEZJALNY RAJD ROWEROWY ku czci Jana Pawła II

W minioną niedzielę odbył się I Diecezjalny Rajd Rowerowy, którego jednym z etapów było Bukowno. Uczestnikami imprezy byli mieszkańcy Diecezji Sosnowieckiej. Wśród uczestników rajdu byli także mieszkańcy Bukowna, którzy odbierając przed Domem Turysty TRAMP pakiety startowe wyruszyli na trasę, by dotrzeć na Plac Papieski w Sosnowcu.

 

Koordynatorką odcinka rajdu przebiegającego przez Bukowno z ramienia Gminy była Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie Anna Kwaśniewska.

 

Plakat DNI BUKOWNA 2019

Bezpłatnym autobusem na Dni Bukowna!

Burmistrz Miasta Bukowno zaprasza do skorzystania z dodatkowej komunikacji, która umożliwi dogodny przyjazd, jak i powrót z koncertów i imprez plenerowych organizowanych w dniach 22-23 czerwca 2019 r. (sobota i niedziela) w ramach Dni Bukowna 2019. W autobusach dodatkowych przejazd jest bezpłatny.

Nie musisz pamiętać o bilecie, nie musisz martwić się o mandat!
PRZYJEDŹ ZA DARMO, POCZUJ RÓŻNICĘ!

Specjalne autobusy będą dowozić i odwozić Mieszkańców tych bardziej odległych osiedli Bukowna (Podlesie, Bór Biskupi, Stare Bukowno, Wodąca, Tłukienka) zarówno w sobotę 22 czerwca, jak i w niedzielę 23 czerwca. Z bezpłatnej komunikacji na Dni Bukowna będą też mogli skorzystać Mieszkańcy Olkusza.

 

SOBOTA

W sobotę o godzinie 16:30 z Olkusza, z Osiedla Młodych wyruszy specjalny autobus na Dni Bukowna. Będzie jechać do Centrum Olkusza trasą popularnej M-ki (os. Pakuska, Dw. PKP), a dalej ulicami Górniczą, Mickiewicza i Żuradzką uda się do Bukowna przez las (ulicą Długą).

O godz. 17:30 z pętli autobusowej na ulicy Sławkowskiej w Bukownie wyruszy autobus, który dowiezie Mieszkańców osiedli Stare Bukowno i Wodąca. Autobus będzie też jechać przez Krążek (gm. Bolesław), a następnie będzie się zatrzymywał w Bukownie na przystankach ZGH (Tłukienka) oraz Leśna i 1 Maja Stadion.

O godz. 18:10 podobny, specjalny autobus wyruszy z Boru Biskupiego w stronę Podlesia, skąd ok. godz. 18:25 rozpocznie kurs docelowy w stronę stadionu MOSiR.

O godz. 0:15 z przystanku na ul. 1 Maja (przy parku – ulice Parkowa i Słowackiego) wyruszą autobusy powrotne odpowiednio do Podlesia i Boru Biskupiego oraz do Starego Bukowna i Wodącej.

Z tego samego przystanku ok. godz. 0:50 odjadą też autobusy w kurs powrotny z Dni Bukowna do Olkusza.

 

NIEDZIELA

Również w niedzielę, 23 czerwca specjalne autobusy będą kursować na tych samych trasach.

Z Olkusza (oś. Młodych) w niedzielę autobus na Dni Bukowna wyruszy o godz. 17:00. Z Bukowna Starego o godz. 18:00, a z Boru Biskupiego o 18:40 (w Podlesiu ok. 18:55).

Kursy powrotne do Boru Biskupiego i Starego Bukowna zaplanowano na 22:30, a autobusy do Olkusza wyjadą z Bukowna o godz. 23:15.

 

Do skorzystania z wygodnej, bezpiecznej i bezpłatnej formy dojazdu na Dni Bukowna zachęca Burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski.

 

Partnerem akcji jest Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

 

Bukowno gotowe na lato

Odnowiona plaża przy basenie, zajęcia z animatorem oraz spływ kajakowy Sztołą – takie atrakcje czekają na mieszkańców Bukowna i przyjezdnych w ramach akcji „Lato 2019” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie.

Na bukowieńskim kąpielisku można korzystać z basenu sportowego (gdzie jest wieża do skoków z trzema platformami), rekreacyjnego (ze zjeżdżalniami, leżankami do masażu pleców czy „rwącą rzeką z wyspą”) oraz brodzika dla dzieci (z mini – zjeżdżalnią i zabawkami wodnymi). Kąpielisko jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miłośnicy siatkówki plażowej mają do dyspozycji dwa boiska.

Przed zbliżającym się sezonem odnowiono niecki basenowe, wymieniono też piasek na plaży.

 

Co nowego przygotowano dla użytkowników kąpieliska? – Zaplanowaliśmy cykl zajęć z animatorem dla najmłodszych. Chcemy urozmaicić maluchom pobyt u nas, stąd pomysł na gry, zabawy i taneczne warsztaty. Poza tym przez cały sezon odbywać się będą tematyczne tygodnie, jak tydzień z zumbą, hawajski czy festiwal kolorów. Dodatkowo poza strefą fastfoodową wprowadzamy strefę słodkości – mówi dyrektor MOSiR – u w Bukownie Anna Kwaśniewska.

Cennik dostępny jest stronie MOSiR – u (zniżki w wysokości 50 proc. przysługują posiadaczom Lokalnej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Aktywnego Mieszkańca Bukowna).

Basen zostanie otwarty 20 czerwca o godz. 9.00. W tym dniu od godz. 12.00 do godz. 19.00 zaplanowano szereg atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, modelowanie balonów, zabawy z chustą animacyjną,gry i zabawy. Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w warsztatach tanecznych, a na wszystkich czeka „Maraton Zumba & Fitness”. W ramach płatnych atrakcji dostępne będą: trampolina, dmuchany zamek, karuzela i basen z kulami wodnymi.

Druga rekreacyjna atrakcja, ciesząca się od kilku lat sporym zainteresowaniem, to spływ kajakowy Sztołą, który rusza w sobotę, 8 czerwca. Wytyczony trzykilometrowy odcinek rozpoczyna się przy zalewie „Leśny Dwór”, a kończy przy mostku przy ul. Borowskiej. Zainteresowani mają do dyspozycji 16 dwuosobowych kajaków z osprzętem. W czerwcu kajakiem można popływać w weekendy w godz. 10.00 – 18.00 oraz w Boże Ciało. Bilety w cenie 35 złotych sprzedawane są na początkowej przystani przy ul. Spacerowej.

Tak, jak w przypadku kąpieliska, na 50 proc. zniżki mogą liczyć posiadacze Lokalnej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Aktywnego Mieszkańca.

 

Autor: Wiola Woźniczko 

Źródło: Przegląd Olkuski

Spływ kajakowy Sztołą

Spływ kajakowy Sztołą rusza 8 czerwca.

 

W czerwcu Spływ będzie działał w soboty i niedziele w godz. 1000-1800 oraz dodatkowo 20 czerwca (Boże Ciało).

 

Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na VI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno

Miejski Ośrodek Kultury MOK Bukowno i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji MOSiR Bukowno serdecznie zapraszają na VI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno, który odbędzie się 16 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8.

http://www.umbukowno.pl/m_gl.php?action=n&id=45&szbl=2&id_poz=9937

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są do 10 czerwca br. Szczegóły w regulaminie turnieju.

https://www.facebook.com/events/448607552562308

Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II.

Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II.

 

Na dzień 16 czerwca 2019 roku zaplanowano organizację Diecezjalnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego ku czci św. Jana Pawła II. To wyjątkowy sposób na uczczenie XX rocznicy pobytu papieża – Polaka w Sosnowcu.

 

Sosnowiecka Kuria wyszła z inicjatywą aby uczcić ten wyjątkowy dzień łącząc wszystkich mieszkańców Diecezji Sosnowieckiej. Nasze miasto wyraziło chęć udziału w rajdzie, a tym samym dnia 16 czerwca będzie bazą startową dla zarejestrowanych uczestników z miasta Bukowna.

 

Udział w rajdzie wezmą również m.in. Wolbrom, Klucze, Olkusz, Bolesław, Jaworzno, Sławków, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Będzin oraz Siewierz, Łazy i Ogrodzieniec.

 

Grupy rowerowe wyjeżdżające z poszczególnych miast łączyć będzie wspólny cel – parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter.

 

O godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy wyruszą na Plac Papieski, gdzie o godzinie 16.00 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

 

Jak można się zapisać?

 

Rejestracji dokonać można na stronie internetowej Diecezji Sosnowieckiej poprzez specjalnie przygotowany panel zgłoszeniowy. Podczas zgłoszenia należy wybrać trasę, którą chce się pokonać (nie trzeba startować ze swojego miasta – można wybrać któreś z innych miast startowych), możliwy będzie również wybór tylko finałowego odcinka z parkingu Auchan na Plac Papieski.

 

 

Główny organizator wprowadził limit uczestników – w całej imprezie 700 osób. Każdy uczestnik przy rejestracji zobligowany jest do wpłaty 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

 

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają pakiety startowe m.in.: koszulka, woda, baton energetyczny, natomiast na mecie czekać będzie pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

 

Organizatorzy na Placu Papieskim przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, przeprowadzony zostanie również konkurs z nagrodami, w którym do wygrania będzie m. in. rower.

 

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie koncert zespołu Golec uOrkiestra, który zaplanowano na godzinę 20.30.

 

Baza rajdu w naszym mieście znajdować będzie się na parkingu przy Domu Turysty TRAMP ul. Spacerowa 1. Zbiórka uczestników na parkingu Domu Turysty TRAMP godz. 11:40 /podpisanie oświadczeń/, odjazd w kierunku Sosiny godz. 12:00.

 

Poniżej zamieszczono szczegółową mapkę przejazdu przez nasze miasto.

 

 

Zaproszenie na marsz Nordic Walking 24.05.2019

DNI BUKOWNA 2019

Dni Bukowna 2019 22-23 czerwca 2019 r.

Stadion MOSiR Bukowno, ul. Spacerowa 1.

 

Już dziś zaproś do Bukowna swoich znajomych!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Starsze posty «