«

»

Relacja z XVII Rodzinnego Rajdu Rowerowego – Głos Bukowna

MOSiR Bukowno: Aż 432 drużyny (767 rowerzystów) z kilkudziesięciu miejscowości wzięły udział w siedemnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Organizatorem Rajdu był UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie. A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową, żółtą koszulkę. Na mecie na uczestników czekała kiełbaska i pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W tym roku kibicował rowerzystom Burmistrz Miasta MIROSŁAW GAJDZISZEWSKI, który od wielu lat wspiera tę największą w regionie Imprezę Rowerową, oraz gość specjalny – posłanka na Sejm RP, Pani LIDIA GĄDEK, która po raz kolejny była na bukowieńskim rajdzie, fundując jedną z nagród – rower miejski. Jak co roku na trasę wraz z rowerzystami wyruszył Sekretarz Miasta Bukowna MARCIN COCKIEWICZ, oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej JUSTYNA GAJDZISZEWSKA, która wręczała jeden z rowerów ufundowanych przez radnych Rady Miejskiej.

 

W tym roku nagrody główne (rowery) otrzymali:

  • KATARZYNA DYLA (Świętochłowice)
  • ANNA KAMIŃSKA (Mysłowice)
  • JERZY RADOSZ (Zawiercie)
  • URSZULA CURYŁO (Bukowno)
  • GRZEGORZ ĆMIEL (Olkusz)
  • ZDZISŁAW SAROTA (Olkusz)
  • AGNIESZKA KLIMA (Olkusz)
  • MARTA WIEJOTA (Bukowno)

 

Nowe jednoślady wręczali posłanka Lidia Gądek, burmistrz Miasta – Mirosław Gajdziszewski, sekretarz – Marcin Cockiewicz, Anna Kwaśniewska – dyrektor MOSiR oraz Justyna Gajdziszewska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

 

– Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z OSP Bukowno Miasto oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

 

Ze względu na warunki pogodowe do końca nie było wiadomo, czy Rajd się odbędzie, czy zostanie przełożony na kolejną niedzielę. W piątek zostały zakończone zapisy internetowe i została podjęta decyzja co do terminu Rajdu i jak się okazało na przejazd pogoda była idealna. Jest to przedsięwzięcie, które wymaga dużego wysiłku organizacyjnego.

 

– Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu, od początku organizująca Rajd Rowerowy w Bukownie – GRAŻYNA KOWINA-ŚWIDEREK.

 

Organizatorzy dziękują:

ZGH BOLESŁAW, SCHNEIDER ELECTRIC BUKOWNO, DB CARGO,BOLTECH, TRANSOM KATOWIC, GIANT – ROBERT GŁOWACKI, ARKOP, PABLOSPORT HUTREM, BLACK RED WHITE – OLKUSZ, MAX ELEKTRO – OLKUSZ, CENTRUM BHP I PPOŻ SUPRA – PIOTR RUDNICKI, LIDIA GĄDEK – Posłanka na SEJM, BURMISTRZ MIASTA Bukowno, RADNI Rady Miejskiej, VILCORE, KRAWCZYK FINANSE, INTERMARCHE, LODZIARNIA KAROLCZYK, KLUB ŻOŁNIERZY REZERWY LOK.

 

Fot. Agnieszka Zub

 

Więcej zdjęć