«

»

Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II.

Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II.

 

Na dzień 16 czerwca 2019 roku zaplanowano organizację Diecezjalnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego ku czci św. Jana Pawła II. To wyjątkowy sposób na uczczenie XX rocznicy pobytu papieża – Polaka w Sosnowcu.

 

Sosnowiecka Kuria wyszła z inicjatywą aby uczcić ten wyjątkowy dzień łącząc wszystkich mieszkańców Diecezji Sosnowieckiej. Nasze miasto wyraziło chęć udziału w rajdzie, a tym samym dnia 16 czerwca będzie bazą startową dla zarejestrowanych uczestników z miasta Bukowna.

 

Udział w rajdzie wezmą również m.in. Wolbrom, Klucze, Olkusz, Bolesław, Jaworzno, Sławków, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Będzin oraz Siewierz, Łazy i Ogrodzieniec.

 

Grupy rowerowe wyjeżdżające z poszczególnych miast łączyć będzie wspólny cel – parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter.

 

O godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy wyruszą na Plac Papieski, gdzie o godzinie 16.00 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

 

Jak można się zapisać?

 

Rejestracji dokonać można na stronie internetowej Diecezji Sosnowieckiej poprzez specjalnie przygotowany panel zgłoszeniowy. Podczas zgłoszenia należy wybrać trasę, którą chce się pokonać (nie trzeba startować ze swojego miasta – można wybrać któreś z innych miast startowych), możliwy będzie również wybór tylko finałowego odcinka z parkingu Auchan na Plac Papieski.

 

 

Główny organizator wprowadził limit uczestników – w całej imprezie 700 osób. Każdy uczestnik przy rejestracji zobligowany jest do wpłaty 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.

 

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają pakiety startowe m.in.: koszulka, woda, baton energetyczny, natomiast na mecie czekać będzie pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

 

Organizatorzy na Placu Papieskim przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, przeprowadzony zostanie również konkurs z nagrodami, w którym do wygrania będzie m. in. rower.

 

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie koncert zespołu Golec uOrkiestra, który zaplanowano na godzinę 20.30.

 

Baza rajdu w naszym mieście znajdować będzie się na parkingu przy Domu Turysty TRAMP ul. Spacerowa 1. Zbiórka uczestników na parkingu Domu Turysty TRAMP godz. 11:40 /podpisanie oświadczeń/, odjazd w kierunku Sosiny godz. 12:00.

 

Poniżej zamieszczono szczegółową mapkę przejazdu przez nasze miasto.